ویزای ۱ ماهه تا ۳ ساله هلند – توریستی/ دیداری

کشور هلند جز ۲۶ کشور منطقه شینگن می‌باشد ، که حتماً باید برای ورود به این کشور باید ویزای هلند ( شینگن ) را دریافت نمایید . با گرفتن ویزای هلند می‌توانید به ۲۵ کشور دیگر اروپایی که شامل اتریش ، بلژیک ، جمهوری ، چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، استونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، لیختن‌اشتاین بدون هیچ حد مرزی مسافرت کنید .

کشور هلند ازنظر جغرافیایی از کشورهای اروپایی غربی می‌باشد و ازنظر موقعیت خاص جغرافیایی در اروپا دومین بندرگاه بزرگ رادار است . کشور هلند دارای مساحت کم و خشکی آن از سطح دریا پایین‌تر قرار دارد ولی جزء یکی از سرسبزترین کشورها محسوب می‌شود به‌نوعی به کشور گل‌ها مشهور است . گردشگران زیادی سالانه برای شرکت در جشنواره‌های گل و گیاه به این کشور مسافرت می‌کنند . در ادامه به نحوه گرفتن ویزای هلند در ایران می‌پردازیم .

 

انواع ویزای کشور هلند

ویزای  توریستی
حداکثر مدت اقامت توریستی توسط این ویزا ۹۰ روز می‌باشد . این ویزا مخصوص افرادی است که می‌خواهند صرفاً از کشور هلند بازدید و گردش داشته باشند ، برای همین به ویزای هلند احتیاج دارند .

ویزای تجاری
ویزای توریستی هم همان‌طور که از اسمش مشخص است مخصوص اجلاس‌ها ، ملاقات تجاری ، شرکت در جلسه‌های کاری ، سرمایه‌گذاری و … در کشور هلند قرار داده‌شده است و شما می‌توانید این ویزای هلند را برای خود درخواست بدهید .

ویزای ملاقات خانواده و بستگان
هستند افرادی که در کشور هلند اقوام و دوستانی داشته باشند و برای دیدن آن‌ها از این نوع ویزای هلند استفاده می‌نمایند .

ویزای ترانزیت فرودگاهی
ویزای ترانزیت فرودگاهی فقط صرفاً برای استفاده از ترانزیت فرودگاهی یک کشور عضو شینگن مثل کشور هلند صادر می‌شود . این ویزای هلند صرفاً برای عوض کردن پرواز و خروج از محدوده شینگن می‌باشد و مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و ایران جز ۱۸ کشوری است که درخواست این ویزا را نیاز دارد .

ویزای ورود مجدد به کشور
این ویزای هلند فاقد اجازه اقامت معتبر می‌باشد و فقط صرفاً برای عبور از خاک کشور هلند به کشور دیگر صادر می‌شود .

ویزای  ملی
این ویزای هلند از نوع طولانی‌مدت که بهش ویزای ملی گفته می‌شود و برای امور تحصیل و کار مورداستفاده قرار می‌گیرد .