تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا گردآوری شده است . امیدواریم که راهنمای خوبی برای عزیزان علاقه مند به این کار باشد . کانادا اولین کشوری است که برنامه دعوت از نیروی کار و سرمایه گذاران بین المللی از تمام نقاط جهان را در راس برنامه کاری خود قرار داده است . مهاجرت کاری به کانادا ، تحصیل در کانادا و تاسیس شعبه شرکت در این کشور همیشه جذاب و رویایی است .

شرایط تاسیس شعبه و نمایندگی در کانادا

کانادا شامل ده استان یا ایالت است که عبارتند از ؛ آلبرتا ، اونتاریو ، بریتیش کلمبیا ، کبک ، نیوفاندلند ، ، نوواسکوشیا ، مانیتو ، جزیره یپنس ادوارد ، نیوبرانزویک و ساسکاچوان است . دو شهر مهم یعنی شهر اوتاوا ( پایتخت کانادا ) و تورنتو در ایالت اونتاریو قرار دارند .

همانطور که می دانید عملی کردن برنامه تاسیس شعبه یا نمایندگی در هر کشوری شرایط و ضوابط خاصی را می طلبد .

شرکت های خارجی برای گسترش فعالیت های خود در کشورهای دیگر انتخاب های مختلفی دارند . در میان اینها اغلب ، شرکت های تابعه و دفاتر شعبه کار می کنند .

این ساختارها در کانادا نیز موجود است و شرکت مادر معمولا فرم کسب و کار را بسته به عوامل مختلف ، مانند مالیات و استقلال شرکت ثبت شده در خارج از کشور ، انتخاب می کند . طبق قانون کانادا ، شعبه یک بخش توسعه یافته از یک شرکت خارجی است ، در حالی که شرکت تابعه یک شرکت مستقل است .

شعبه در واقع یک شکل مناسب از کسب و کار برای شرکت هایی است که تمایل به راه اندازی کسب و کار جدیدتری هستند .

همچنین شعبه ای که کارش منوط به بررسی وضعیت بازار و هموار کردن راه برای شرکا و مشتریان در بازار باشد ، دفتر نمایندگی نامیده می شود .

 

ثبت عنوان شرکت در ایالت بریتیش کلمبیا:

متقاضی ثبت شرکت در ایالت بریتیش کلمبیا می تواند فرم درخواست عنوان شرکت را از دفتر نمایندگی دولت محلی یا از وب سایت ثبت شرکت به صورت آنلاین تهیه نموده و فرم مورد نظر را تکمیل نماید.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت آنتاریو:

متقاضی ثبت شرکت در انتاریو کانادا می تواند عنوان شرکت را در دفتر عمومی شعبه شرکت ها از طریق پست یا به صورت شخصی به ثبت برساند که فرم ثبت عنوان شرکت توسط تمامی ارائه دهندگان خدمات تحت قرارداد با وزارت امور خارجه و یا خدمات مصرف کنندگان قابل تکمیل می باشد.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت آلبرتا:

در صورتی که متقاضی تنها مالک شرکت محسوب گردد یا به صورت مشارکتی (مشارکت محدود یا مشارکت با مسئولیت محدود) در شرکت فعالیت کند ثبت عنوان شرکت ضروری می باشد. برای ثبت شرکت در ایالت آلبرتا کانادا نیازی به تکمیل فرم نیست و تمام جزئیات ثبت شرکت به صورت مستقیم وارد سیستم کامپیوتری ثبت شرکت (CORES) می شود.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت نووا اسکوشیا:

عنوان شرکت باید توسط متقاضی به سایت ثبت شرکت نوا اسکوشیا به صورت آنلاین یا سایر روش ها ارسال شده و این عنوان رزرو گردد.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت کبک:

باید فرم ثبت عنوان شرکت برای دفتر ثبت شرکت ها (REQ) به زبان انگلیسی یا فرانسه تکمیل شده و به مونترال یا کبک ارسال گردد.

 

در صورتی که فرد نام تجاری خود را انتخاب نمود با تایین نوع تجارت در فدرال (استانی یا منطقه ای) و مالکیت فردی و مشارکتی شرکت، می تواند شرکت خود را در کانادا به ثبت برساند. مالکیت شرکت در کانادا به مالکیت مطلق، مشارکت و تعاونی تقسیم می شود. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، امکان ثبت شرکت به صورت اشتراکی را به مهاجرین نداده و فرد اصلی باید مالکیت شرکت را بر عهده گیرد که متقاضی، پس از مالکیت می تواند برای شماره کسب و کار و تجارت، حساب مالیات بر درآمد و مجوز خود اقدام نماید.