شرایط ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا و نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین مقاصد برای علاقمندان به ادامه تحصیل و نیز متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد؛ سیستم آموزشی کانادا بسیار مجهز و نظام مند بوده که عمدتا به صورت استانی یا ایالتی مدیریت می‌شود. با توجه به این امر که نظام آموزشی کانادا تحت نظارت دولت فدارل بوده، از این رو می‌توان گفت کانادا از سیستم آموزشی یکپارچه و البته بسیار به روز برخوردار می‌باشد. نزدیک به ۶ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا به سیستم آموزش این کشور تخصیص داده می‌شود و کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش در بین دیگر کشورهای توسعه یافته جهان دارد.

سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی تقسیم می‌شود: آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی؛ این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است.  اولین قدم برای درخواست ویزای کانادا تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی کانادا می‌باشد که پس از پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی، کارشناسان سپنتا گشت آریا ضمن بررسی شرایط با شما تماس گرفته و در غالب مشاوره‌ای کاملا فنی و مبتنی بر سال‌ها تجربه، بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در کانادا را به شما معرفی خواهند کرد.

ویزای دانش آموزی کانادا

طبق سیستم آموزشی کانادا ، تحصیل از سن ۵ سالگی آغاز شده و تا سن ۱۷ سالگی و گاها تا ۱۸ سالگی ادامه می‌یابد؛ تقسیم بندی سطوح آموزشی کانادا از سطح ۱ آغاز شده و تا سطح ۱۲ ادامه می یابد که به شرح زیر می‌باشد:

مقطع پیش دبستانی و دوره ابتدایی: در بسیاری از استان های کانادا مقطع پیش دبستانی سطح نامیده می شود و دوره ابتدایی تا ۶ سطح ادامه می‌یابد.
مقطع راهنمایی: در کشور کانادا از سطح ۷ آغاز شده و تا سطح ۹ پایاین می‌یابد.
مقطع متوسطه یا دبیرستان: در کشور کانادا از سطح ۱۰ آغاز شده و تا سطح ۱۲ یه پایان می‌رسد.

نکته: استان کبک در کشور کانادا استثنا دارای ۱۱ سطح می‌باشد.

بر اساس قوانین آموزشی کانادا که به تصویب دولت فدرال نیز رسیده است، دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا، باید سالانه مبلغی بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا پرداخت نمایند؛ هزینه مدارس خصوصی در کانادا به مراتب از این عدد بالاتر است. سپنتا گشت آریا بواسطه کارگزاران کانادایی خود، بنابر درخواست و شرایط شما، آماده ارائه مشاوره‌های فنی در خصوص بهترین مدارس کشور کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی برای دانش آموزان خواهد بود.

ویزای دانشجویی کانادا

سیستم آموزشی کانادا مانند سایر کشور ها پس از مقطع دبیرستان، به دانشگاه منتهی خواهد شد که شامل دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می‌باشد. با توجه به پراکندکی دانشگاه‌های بین المللی در بسیاری از ایالت های کانادا ، نظام تحصیلات تکمیلی در کشور کانادا از سیستم گسترده ای برخودار می‌باشد. یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا این است که مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های کانادا در سرتا سر جهان معادل سازی شده و به رسمیت شناخته می‌شود. البته به دلیل شرایط فعلی کشور کانادا و نیاز به نیروی کار جوان و متخصص در این روزها، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند دوره های کوتاه مدت در کالج ها یا موسسات فنی را به جای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی انتخاب نموده و به این ترتیب نیز با کسب مهارت های لازم ، سریع تر به بازار کار کانادا جذب شوند. سپنتا گشت آریا در این مقطع نیز پس از بررسی فرم ارزیابی تحصیلی، ضمن اخذ پذیرش تحصیلی از معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا را برای شما متقاضی گرامی بسیار کوتاه‌تر خواهد کرد.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

کشور کانادا به منظور توسعه و ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی با دانش پژوهان سایر کشور ها، اقدام به ارائه تسهیلات در جهت اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به متقاضیان واجد شرایط نموده است؛ به همین علت متقاضی ویزای فرصت مطالعاتی کانادا باید از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا پذیرش شده و سپس برای اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اقدامات مورد نظر را انجام دهد. با توجه به این امر که ویزای فرصت مطالعاتی کانادا در رده‌بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای می‌گیرد، بنابراین انتخاب نوع صحیح ویزا، از اهمیت بالایی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی کانادا برخوردار می‌باشد.

اکثر متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا باید جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و فرم‌های مربوطه را طبق این که آیا حین دوره، از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می‌کنند یا خیر، تکمیل نموده و هزینه‌های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی دوره، می‌توان برای سایر ویزاها مانند: ویزای تحصیلی یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود؛ متقاضیان ویزای فرصت مطالعاتی کانادا معمولا از شرایط علمی، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار می‌باشند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا (مختص والدین، فرزندان و همسر)

آغاز تحصیل و سفر به کشوری دیگر آن هم در مقاطع ابتدایی و شرایط زندگی فرزندان از جنبه‌های مختلف، یکی از اصلی‌ترین دلواپسی‌های والدین به شمار می‌آید؛ این که فرزندان در چه شرایطی تحصیل می‌کنند یا برای مثال اسکان و خورد و خوراک آن‌ها به چه شکل و کیفیتی بوده و در نهایت چه نظارتی بر آن‌ها انجام می‌شود، همگی از مواردی هستند که والدین را بر آن داشته تا از ویزای همراه تحصیلی کانادا بهرمند شده و بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند. از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود داشته و بسیاری تاکید دارند همسر یا فرزندان‌شان در دوران تحصیل در کنارشان باشند. دریافت ویزای همراه کانادا برای والدین، همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور کانادا یکی دیگر از خدمات سپنتا گشت آریا در زمینه ویزا کانادا است.

از دو طریق می‌توان جهت دریافت ویزای همراه کانادا اقدام نمود:

ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa: این نوع از ویزای همراه تحصیلی کانادا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه یا مدرسه ارسال می‌شود، والدین دانش آموز یا دانشجو می‌توانند ویزای توریستی کانادا را با مدت اعتبار ۶ ماه دریافت نمایند. همچنین ویزای توریستی که به آن ویزای TRV نیز گفته می‌شود، در صورتی که یکی از والدین ویزای کار کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشد، فرزندان آن‌ها برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، نیازی به ارائه نامه قبولی از مدارس را نداشته و می توانند بدون مشکل برای ویزای کانادا درخواست دهند.

ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT: اگر متقاضی در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد یا در حال تحصیل باشد، همسر وی می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این ویزا به همسر متقاضی این اجازه را خواهد داد که به صورت تمام‌وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا کار یا تحصیل کند. برای این نوع ویزا می‌توان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و یا پس از پذیرش تحصیلی و استقرار یکی از زوجین در کانادا برای همسر وی اقدام درخواست ویزای اجازه کار داده شود.