تور باکو

با باکو، عروس قفقاز بیشتر آشنا شوید

شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان به علت موقعیت طبیعی و تاریخی خود هرساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب میکنید. به خاطر همین هم تور باکو برای مسافران از جذابیت ویژه ای برخوردار است.
بهار باکو با نوید نوروز آغاز می شود و جشن و رقص و پایکوبی میهمان این شهر زیباست. در فصل بهار زمان شکوفه زدن که می رسد باد، باد و باران و آفتاب دست به دست هم می دهند و طبیعت باکو را رنگین می کنند. بهار برای مسافران تور باکو برای گشت و گذار در میان جاذبه های این شهر، خرید از مال ها و پاساژها و تنفس هوای دلنشین بهاری بسیار جذاب است.
تابستان هم که فصل پرطرفدار باکو است. با توجه به اینکه دریای باکو نفتی است و امکان شنا کردن در آن وجود ندارد اما باکو هتل هایی با ساحل اختصاصی دارد که میتوانید از ساحل آن ها استفاده کرده و تنی به آب بزنید.
پاییز و زمستان هم مخصوص کسانی ست که عاشق باد و باران اند. با توجه به بادخیز بودن شهر باکو در این فصل ها حتما لباس گرم با خودتان به همراه داشته باشید تا در کافه های زیبای باکو بنشینید و چای گرم و قطاب را در این هوای خنک نوش جان کنید.

مهم ترین مراکز گردشگری باکو که در تور باکو به شما پیشنهاد می کنیم عبارتند از:

۱ – مرکز فرهنگی حیدرعلی اف: با معماری خاص و بی نظیرش توسط زاها حدید معمار عراقی الاصل بریتانیایی طراحی شده و شامل انواع موزه ها، نمایشگاه ها، آمفی تئاتر و کافه تریا می شود. بازدید از این موزه همواره از برنامه های تور باکو سیمرغ طلایی پرواز است.
۲- قیز قالاسی (قلعه دختر): که بنایی باقی مانده از دوران ساسانی است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.
۳- ایچری شهر (بافت قدیمی باکو): از جذاب ترین محل ها برای مسافران تور باکو است که شامل کاروانسراها، پیاده راه ها، میدان بازار و ساختمان های تاریخی می شود. در ایام نوروز جشنواره های ویژه ای هم در این محل برگزار می گردد.
۴- فخری خیابانی (خیابان مفاخر): گورستان پارکی که در دوران شوروی احداث شده و مدفن ۲۴۲ نفر از مشاهیر آذربایجان است.
۵- بام باکو: با دیدی فوق العاده و مسلط به منظره دریا و شهر که شب های جذابی را برای مسافران تور باکو به همراه خواهد داشت.
۶- خیابان نظامی: پیاده راهی برای گردش و خرید؛ که پر است از مراکز خرید با برندهای معروف، هتل ها، و رستوران ها.

تور باکو و مراکز خرید جذاب

۱- مرکز خرید ۲۸ مال که در نزدیکی ایستگاه متروی خیابان ۲۸ قرار دارد و یکی از بزرگترین مراکز خرید باکو با پنج طبقه شامل سه طبقه تجاری، طبقه چهارم فودکورت و طبقه آخر سینما به همراه پارکینگ در زیرزمین، به حساب می آید و معمولا به مسافران تور باکو پیشنهاد می شود.
۲- مرکز خرید گنجلیک که با چهار طبقه تجاری شامل مشهورترین برندهای ترکیه و طبقات بالاتر شامل رستوران و سینما و شهربازی کودکان و دو طبقه پارکینگ در زیرزمین مجتمع، نزدیک ایستگاه مترو گنجلیک در مرکز شهر باکو قرار دارد.
۳- مراکز خرید دیگری هم چون متروپارک، پورت باکو، پارک بلوار هم هستند که برندهای مختلف، محصولاتشان را با حراج های فصلی در فروردین و اردیبهشت به خریداران عرضه می کنند که در تور باکو مورد توجه قرار می گیرد.

هتل های باکو

هتل های پیشنهادی ما برای اقامت مسافران تور باکو این هاست:

۱- هتل ریچ باکو Rich : هتل ۵ ستاره تاپ که با قیمت مناسب و امکانات ویژه شب های خاطره انگیزی را رقم خواهید زد.

۲- هتل سنترال پارک Central Park: هتل ۴ ستاره با رستوران در طبقه آخر. از مهمترین مزایای آن نزدیکی به مرکز شهر و مرکز خرید ۲۸ مال، و مناسب بودن قیمت نسبت به امکانات هتل است.

۳- هتل وینتر winter : هتل ۴ ستاره متوسط به بالا که روبروی کافی شاپ زنبق قرار دارد و طبقه آخر آن به رستوران اختصاص یافته است.

۴- هتل بولیواردBoulevard : هتل لوکس ۵ ستاره با امکاناتی مثل ساحل اختصاصی، دوچرخه سواری، انواع کافی شاپ، و استخر است که در منطقه مدرن شهر سفید ساخته شده است.

غذاهای باکو

در باکو انواع غذاهای آذربایجانی و ایرانی و فرنگی را می توانید نوش جان کنید اما پیشنهاد ما برای مسافران تور باکو غذاهای آذربایجانی است که معروف ترین و لذیذترینشان عبارتند از:
دلمه برگ مو، کوفته، دوش بره، لونگی، و لوله کباب.
باکو مرباهای بی نظیری هم دارد و شیرینی هایی مثل شکر بوره و باقلوا را هم می توانید با چای و لیمو، نوش جان کنید.

آب و هوای باکو

باکو شهری بندری در ساحل دریای خزر و با آب و هوای نیمه خشک و معتدل است. در ماه مارس ( ایام نوروز)، هوا تقریبا سرد و بعضی از روزها بارانی است. میانگین دمای هوا در این ماه حدود ۱۰ درجه و میانگین تعداد روز بارانی ۵ روز است.

چرا تور باکو را با سیمرغ طلایی پرواز انتخاب کنیم؟

آژانس سیمرغ طلایی پرواز تجربه تخصصی در زمینه تورهای آذربایجان و بویژه تور باکو دارد و برای تورهای خود پکیج های مختلف با میزان قیمت متفاوت طراحی کرده است. علاوه بر آن برای مسافران تور باکو امکاناتی اختصاصی همچون سیم کارت با هزینه درون شبکه ای رایگان و با پشتیبانی ۲۴ ساعته در تهران و باکو توسط کادر متخصص، تلاش می کند تا اوقات لذت بخشی را برای مسافران تور باکو فراهم نماید.