تور باکو پاییز ۱۴۰۱

باکو پایتخت کشور جمهوری آذربایجان است. این شهر بزرگ‌ترین شهر و بندر آذربایجان نیز شناخته می شود. باکو پر جمعیت ‌ترین شهر قفقاز به حساب می‌آید و به دلیل نزدیکی به دریای خزر تعداد بسیار زیادی پارک‌ ساحلی دارد. کشور جمهوری آذربایجان به دلیل کش مکش های تاریخی که داشته ، بنا‌ها و ساختارهای متفاوتی از خود به جای گذاشته است که در این بخش برخی از محل های گردشگری را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع تور باکو با بهترین قیمت

تور های باکو سیمرغ طلایی پرواز شامل دو بخش تفریحی و انگشت نگاری (VIP) می‌شود. در بخش تفریحی خدماتی که ما برای شما ارایه می‌دهیم عبارت اند از:

 • بیمه مسافرتی
 • تهیه‌ی بلیط رفت و برگشت
 • رزرو هتل با توجه به سلیقه و بودجه شما
 • ترانسفر فرودگاهی (رفت و برگشت)
 • گشت شهری

در بخش تور انگشت نگاری باکو (VIP)، خدماتی مخصوصی را برای شما مد نظر خواهیم گرفت:

 • بیمه مسافرتی
 • تهیه‌ی بلیط رفت و برگشت
 • رزرو هتل با توجه به موقعیت کاری، سلیقه و بودجه شما
 • ترانسفر فرودگاهی (رفت و برگشت)
 • وقت انگشت نگاری
 • ترانسفر VIP (رفت و برگشت)

برای اطلاعات بیشتر و رزرو تور می‌توانید به شماره‌ی ۸۸۸۶۳۲۰۰ یا ۲۶۲۱۰۸۰۱ یا ۰۹۱۲۸۳۵۱۶۲۱ تماس گرفته و یا به شماره واتس آپ ۰۹۱۲۳۹۸۶۰۱۶ پیام بفرستید.

پارک ملی قبوستان

پارک ملی قبوستان از جاهای دیدنی باکو است که آن را به عنوان پارک سنگ‌نگاره آذربایجان می‌شناسند. علاوه بر بازدید سنگ‌نگاره‌ها که قدمتشان به چندین هزار سال پیش می‌رسد، شانس بازدید از گل‌فشان ها، موزه قبوستان با آثار تاریخی شگفت انگیز و سنگ های آوازخوان را خواهید داشت.

قبوستان را سرزمین بستر رودخانه خشک می‌نامند؛ اما حدود ۴۰ هزار سال پیش، این منطقه سرسبز بود. پس از آخرین عصر یخبندان، مردم غار نشین به شکار گوزن و بز مشغول بودند؛ از دشت ها و چمن زارها غذا تهیه و از دریای خزر ماهی صید می کردند. پس از شکل‌گیری اولین تمدن های بشر، انسان ها از شرق و غرب به قبوستان آمدند و غارهای آهکی را برای زندگی انتخاب کردند. این سکونتگاه‌ها به مدت چندین هزار سال نه تنها محل زندگی، بلکه محل عبادت‌ آن‌ها بود. 

کشف قبوستان در سال ۱۹۳۰ میلادی توسط یک پروفسور و با مشاهده سنگ‌نگاره‌ای در این منطقه صورت گرفت. او اولین کسی بود که به صورت علنی اعلام کرد، در دامنه شمالی کوه جینگیرداغ و روی تپه های یازیلی، سنگ هایی با نقاشی‌های انسان‌های نخستین وجود دارد. بعد از آن زمان بود که کارشناسان آذربایجانی به این منطقه آمدند و ۴,۵۰۰ هکتار از اراضی این ناحیه را به‌عنوان منطقه‌ای تاریخی و فرهنگی در آذربایجان اختصاص دادند.

ایچری شهر

ایچری شهر که با نام شهر قدیم باکو و ارگ باکو نیز شناخته می‌شود، یکی از آثار به ثبت رسیده در فهرست میراث جهانی یونسکو است. این مجموعه‌ی تاریخی در مرکز شهر باکو قرار دارد و در گوشه و کنار آن می‌توانید آثار تاریخی بی‌نظیر و بنا هایی با معماری جالب توجه را تماشا کنید. یکی از این آثار ارزشمند، برج دختر یا قلعه‌ی دختر است که قدمت آن به قرن دوازدهم میلادی، به زمان ساسانیان برمی‌گردد. این برج بخشی از دیواره‌های قدیمی باکو محسوب میشد. کاخ شروان‌ شاهان نیز یکی دیگر از دیدنی‌های مهم و برجسته‌ی باکو است که در ایچری شهر قرار دارد.

برج دختر

قلعه دختر که با نام‌های برج دختر و قیزقالاسی (به آذربایجانی) نیز شناخته می‌شود، یکی از بناهای تاریخی جالب‌ توجه در باکو است و قدمت آن به دوران ساسانی باز می‌گردد. برج دختر با ارتفاع ۲۹.۵ و عرض ۶ متر، یکی از آثار ارزشمند فهرست میراث جهانی یونسکو حساب می‌آید. در روزگار دور بنای مذکور به‌عنوان نیایش‌گاه آناهیتا، عبادتگاهی برای زرتشتیان بود. به دلیل معماری خاص قلعه دختر، قسمت شرقی آن محل مناسبی برای دیدن آسمان و ستارگان بود که برای مدت ها از این قلعه برای علوم نجوم استفاده میشد.

کاخ شروان‌ شاهان

بخش دیگر و مهم ایچری شهر، کاخ شروان‌ شاهان است که با نام کاخ شیروان شاه نیز شناخته می‌شود. این کاخ پشت دیوار های شهر قدیمی واقع شده و قدمت آن به قرن ۱۵ میلادی باز میگردد. مجموعه کاخ علاوه بر بنای اصلی کاخ شیروان شاهان، شامل دیوان‌خانه، آرامگاه شیروان شاهان، مسجد شاه، حمام کاخ، آرامگاه دانشمند کاخ یعنی سید یحیی باکوی و باقی مانده های مسجد کی قوباد میشود.

موزه تاریخی تقی اف

موزه تفی اف در واقع موزه ملی آذربایجان است که بزرگ ترین موزه کشور جمهوری آذربایجان به‌شمار می‌رود. ساختمان این موزه در گذشته محل زندگی سرمایه دار و نیکوکار آذربایجانی به نام زین‌العابدین تقی‌‌اف بود. این موزه به سه بخش تقسیم می‌شود. بخش اول مربوط به دوران ما قبل تاریخ، اشیای قرون وسطا از جمله اشیا نظامی، استخوان‌های انسان و مقبره ها است. بخش دوم به اموال شخصی افراد مشهور آذربایجان تعلق دارد و در بخش سوم نیز اموال خانواده‌ی تقی‌یف به نمایش در آمده است.

موزه ادبیات نظامی گنجوی

 موزه ادبیات نظامی گنجوی در ساختمانی متعلق به اوایل قرن بیستم قرار دارد و نمای بیرونی آن، با مجسمه‌های بزرگ شخصیت های ادبی این کشور (که البته برخی از آن‌ها ایرانی هستند)، آراسته شده است. این موزه‌ی عظیم و باشکوه در یکی از خیابان‌های معروف باکو به نام حاکمیت و در نزدیکی ایچری شهر (قسمت قدیمی باکو) قرار دارد. موزه ادبیات نظامی گنجوی در ابتدا در سال ۱۹۴۷، به‌عنوان بنای یادبودی برای نظامی گنجوی ساخته شد و امروزه یکی از بزرگ‌ترین و غنی‌ترین خزانه های فرهنگ کشور آذربایجان است. در این موزه از بیش از سه هزار نسخه کتاب های کمیاب، نسخ خطی، پرتره، مجسمه، مینیاتور و خاطرات شاعران نگهداری میشود.

قصر اسماعیلیه

کاخ اسماعیلیه بنای جالب و متفاوتی دارد. این کاخ با هزینه موسی نقی‌اف، میلیونر شناخته شده آذربایجانی، در سال ۱۹۰۷ بنیانگذاری شد. کاخ با هزینه شخصی موسی نقی‌اف به یاد پسر وی به نام «اسماعیل» که، بر اثر مرگ زودرس زندگی را بدرود گفته بود، ساخته شده است. معماری این کاخ به سبک گوتیک ونیزی است شما را به یاد قرون وسطی می‌اندازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.